Все про субсидії

Як оформити субсидію?

Субсидія призначається одному з мешканців (зареєстрованій особі або особі, яка фактично проживає та сплачує за комунальні послуги) на підставі заповненої  заяви та декларації, які можна надати особисто або надіслати поштою до Управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання), а в сільській місцевості – уповноваженій особі по призначенню сільської ради.

                    Бланк заяви

                    Зразок заповнення заяви

                    Бланк декларації

                    Зразок заповнення декларації

                    Контакти відділів субсидій Кіровоградської області

На який термін призначається субсидія? 

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

  • на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;
  • на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидії на наступний період автоматично.

Для цього вони збиратимуть необхідну інформацію без звернення громадянина і протягом двох місяців з початку нового періоду прийматимуть рішення щодо призначення (непризначення) субсидії цим домогосподарствам та письмово інформують про прийняте рішення громадян, які зверталися.

В яких межах надається субсидія по оплаті за газ?

З 19.08.2017 року постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 р. № 609 встановлені нові соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, зокрема послугами з газопостачання. Надання пільг та призначення житлових субсидій незалежно від наявності або відсутності лічильника газу здійснюється з урахуванням наступних соціальних нормативів користування послугами з газопостачання:

Вид споживання природного газу

Соціальний норматив

Одиниця виміру

Приготування їжі та підігрів води

При наявності газової плити (за відсутності централізованого гарячого водопостачання)

5,4

куб. м на 1 особу в місяць

При наявності газової плити та газового водонагрівача (колонки)

10,5

куб. м на 1 особу в місяць

Індивідуальне опалення

1 – 2 поверхові будівлі

5,23

куб. м на 1 кв. м опалюваної площі в місяць в опалювальний період

Будівлі на 3 і більше поверхів

3,815

куб. м на 1 кв. м опалюваної площі в місяць в опалювальний період

 

Соціальні норми житла, які застосовуються при нарахуванні пільг та призначенні житлових субсидій при використанні природного газу для опалення:

Призначення

Кв.м. опалюваної площі на 1 особу

Кв.м. опалюваної площі додатково на сім’ю

При нарахуванні житлових субсидій

13,65

(на кожного члена сім’ї)

35,22

При нарахуванні житлових субсидій для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб

75

(на домогосподарство)

При нарахуванні пільг

21

(на кожного пільговика)

10,5

При нарахуванні пільг сім’ям ветеранів війни, жертвам нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб

42

(на кожного пільговика)

21

 

Як оплачувати за газ при наявності субсидії?

Згідно Постанови КМУ від 21.10.1995 р. №848  громадяни,  яким призначено субсидію для відшкодування витрат на   оплату   житлово-комунальних  послуг,  зобов'язані  щомісячно сплачувати   вартість  фактично  спожитої  послуги  з  урахуванням розміру  призначеної  субсидії.  У  разі  коли  вартість  фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї  послуги,  громадяни  сплачують  її  фактичну  вартість. Сума субсидії,  яку  структурними  підрозділами  з  питань  соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних  послуг  для  оплати  їх  вартості  в  розмірі соціальних  нормативів  і  яка  не  використана  домогосподарством внаслідок     економії     споживання     послуг,    зараховується виконавцем/виробником  як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Як проводиться розрахунок невикористаних сум субсидій?

Такий розрахунок передбачений «Порядком розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534.

Розрахунок буде проводитись по особових рахунках споживачів, які використовують газ для опалення, та у разі наявності переплати станом на 01.05.2017 року.

Сума невикористаної субсидії розраховується як різниця між сумою субсидії, призначеної споживачу протягом опалювального періоду, та вартістю газу, спожитого протягом періоду призначення субсидії.

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії на оплату послуги з газопостачання (в разі використання природного газу для індивідуального опалення) повертається до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.Частина невикористаної суми субсидії, що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу (687,90 грн станом на 01.05.2017 р.), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ "Укрпошта" на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня підприємствами - виконавцями послуг з газопостачання до управлінь соціального захисту населення та в яких зазначається сума невикористаної субсидії. Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплата її через відділення поштового зв’язку ПАТ "Укрпошта" здійснюється управліннями соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях Укрпошти має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

Калькулятор розрахунку розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Калькулятор комунальних витрат та субсидій

Застереження! Всі розрахунки є попередніми та не охоплюють всі критерії, що враховуються при призначенні субсидії. Для остаточного визначення права на отримання субсидії рекомендуємо звернутись до місцевого органу соціального захисту населення.

Оформити субсидію On-line

Оформити субсидію On-line можливо на сайті Міністерства соціальної політики. Покрокова інструкція на сайті https://subsidii.mlsp.gov.ua/