До 1 червня буде здійснено розрахунок невикористаних сум субсидій по особових рахунках споживачів
21.05.2017
6691

Такий розрахунок передбачений «Порядком розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534.

Розрахунок буде проводитись по особових рахунках споживачів, які використовують газ для опалення, та у разі наявності переплати станом на 01.05.2017 року.

Сума невикористаної субсидії розраховується як різниця між сумою субсидії, призначеної споживачу протягом опалювального періоду, та вартістю газу, спожитого протягом періоду призначення субсидії.

При цьому переплата на особових рахунках, яка виникла за рахунок власних платежів споживача, залишається. Споживач може використати переплату у майбутньому.

На відміну від минулорічного перерахунку, на особовому рахунку споживача не залишається сума субсидії, еквівалентна вартості 100 куб.м. газу – невикористані суми субсидії повертаються до бюджету в повному обсязі, але не більше, ніж сума переплати на особовому рахунку станом на 01.05.2017 року.

Інформація про розрахунок суми невикористаної субсидії та про наявність переплати станом на 1 травня буде відображена у рахунках на оплату газу за травень. Доставка рахунків за травень здійснюватиметься після 10 червня.

Інформація про стан рахунку та суми невикористаних  сум субсидії доступна також в особистому кабінеті споживач GASOLINAonline

Списки споживачів із зазначенням сум невикористаних субсидій будуть надані до управлінь соціального захисту населення до 1 червня 2017 року.

До 1 липня 2017 року управління соціального захисту населення повідомляють споживачів про необхідність подачі заяви, на підставі якої частина невикористаної суми субсидії що не перевищує 687,90 грн (вартість 100 куб.м. газу станом на 01.05.2017р.), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».

З 01.07.2017 р. по 31.08.2017 р. одержувач субсидії подає до управління соціального захисту населення заяву про виплату частини невикористаної суми субсидії, що не перевищує 687,90 грн. В заяві повинні бути зазначені реквізити банківського рахунку споживача, або зазначена необхідність виплати через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».

На підставі отриманих до 01.09.2017 р. заяв від одержувачів субсидій управління соціального захисту населення здійснять виплату частини невикористаних сум субсидій, що не перевищують 687,90 грн, переказом на банківський рахунок одержувача субсидії, або через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».